Zdravie

Voľba nezdravého životného štýlu sa preukazuje aj na sexuálnej potencii

Ak sa spomenú nezdravé životné podmienky a choroby, skôr si predstavíme krajiny tretieho sveta, ale najskôr by sme mali začať kritikou samých seba a životného štýlu nás, obyvateľov civilizovaných krajín. Žiaľ, aj v našom svete sú početné tkzv. civilizačné ochorenia a počet pacientov (aj tých neoficiálnych) je nebezpečne vysoký. Faktorom týchto chorôb ale nie je chudoba, nedostatok jedla, problém s hygienou a komfortom, ale voľba nezdravého životného štýlu, pod akých chápeme cigarety, kofeín, alkohol, sedavé zamestnanie, priveľa mastných a slaných jedál, odmietanie ovocia a zeleniny, neustály pohyb autom alebo MHD a málo pohybu na čerstvom vzduchu,… a to som spomenul iba pár faktorov. Náš civilizovaný životný štýl tak vedie k srdcovo cievnym ochoreniam, nervozite, vysokému tlaku, obezite, ale aj k tvorbe rakoviny, no tieto faktory sa často pripisujú aj na zdraví mužov a ich sexuálnej výkonnosti. Predovšetkým mužov v pokročilom veku môže zaskočiť problém s erekciou.

kouření

Takéto zlyhanie sa samozrejme môže stať raz za čas každému, ale v nemálo prípadoch pretrváva už dlhšie a stáva sa stálym, alebo veľmi častým. O tom vedia poväčšinou muži, ktorí prekročili hranicu 40-ky. Erektilná dysfunkcia sa netýka spravidla každého, to nie, ale aj napriek tomu ide o alarmujúce číslo a ak sa aj netýka dotyčného človeka, tak aspoň minimálne jedného z jeho známych v pokročilom veku. Ale vedením dnešného životného štýlu, ktorý som už opísal vyššie, môže prekvapiť úplne každého. Zlá životospráva zanechá svoje dôsledky aj v tejto funkcii, pretože erekcia vzniká správnym prísunom krvi, takže úzko súvisí so zdravím nášho krvného obehu, ktorý môže byť nezdravou stravou, minimom pohybu, kofeínom a cigaretami narušený.

strach

  • Tieto následky narušenia zdravia srdca a krvného obehu sa môžu časom prejaviť aj infarktom, ale to vravíme o najhoršom štádiu. Vysoký tlak, búšenie srdca a bolesť hlavy, ruka v ruke súvisí s erektilnou dysfunkciou a sú to prvotné náznaky, nie smrteľné, ale dosť nepríjemné.