Nezařazené

Dajte si tréning – schudnúť nie je nikdy neskoro!

Je jednoduché povedať si idem cvičiť – druhá vec je naozaj to urobiť. Ak človek nedokáže sám cvičiť, nebaví ho to, možno by mal skúsiť jeden z ponúkaných kruhových tréningov, pri ktorých je pri vás skúsený človek a pekne vás povedie.

cvičrní

Crossfit
Asi najviac populárny tréning je spomedzi všetkých práve tento. Crossfit je založený na dvoch veľkých stĺpčekoch – prvým je sila a druhým rýchlosť. Na tomto tréningu sa zapotíte už len pri rozcvičke, pretože o tom to je. Je to vlastne cvičenie na viacerých miestach telocvične – rozmiestnené sú buď rôzne druhy náradia ako sú činky, bradlá, žinenky alebo samostatná plocha, na ktorej budete vykonávať samotný pohyb. Každý cvik sa odohráva v určitých časových intervaloch, medzi ktorými je krátka prestávka. Prestávka býva samozrejme maximálne desať sekúnd, a potom nasleduje aspoň 40 sekundové cvičenie. Celý proces cvičenia je sporadicky hodina, niekedy menej podľa únavy a stupňa intenzity. Takýto tréning je vhodný aj pre pokročilých športovcov pre udržanie kondície, no lepší je pre začiatočníkov a ľudí, ktorí sa chcú zbaviť prebytočného tuku v problémových partiách ako je zadok, stehná, brucho a boky.
Ak chcete niečo intenzívnejšie a crossfit sa vám zdá príliš jednoduchým, existuje ešte ťažší intervalový tréning, pri ktorom naberáte vyššie množstvo svalovej hmoty – Tabata. Tento typ tréningu sa neodporúča po zraneniach, pretože je náročnejší a vyžaduje vyššie množstvo fyzickej kondície. Nárast dynamiky a anaeróbnej kondície sa uplatňuje hlavne pri vrcholových športovcoch a skúsených pokročilých športovcov.

posilování

Aerobic
Tento typ cvičenia je vhodnejší pre ženy než pre mužov už len preto, že sa tam vyskytujú najmä ženy. Pripomína rozbúrený tanec, pri ktorom vás začne páliť každý sval. Zapájate totiž celé telo, stále stojíte na nohách a ani na minútku sa nezastavíte. Cvičiteľka zapne hudbu na hlasito a vy len opakujete cviky podľa nej. Možno to znie ľahko, ale na tréningu nakoniec aj tak odchádzate s prepoteným tričkom a s výborným pocitom po „dobre odmakanej práci“.