Muži

Stoja ženy na druhý pokus?

Muži sú neraz skeptický, čo sa týka žien o to viac. Veľmi dobre vedia, že sú nebezpečné a takisto vedia, že sa môžu ľahko popáliť. Mnohý na to ale zabudnú, ako náhle im ich platonická láska prejaví aj najmenší záujem. Reči sú to síce pekné, no takýto vzťah je viac menej založení na neúspechu. Ako si teda poradiť s tým, aby sme zbytočne nepadli do pasce?

romantika

A ste tam, kde ste boli

Veľká láska má svoje čaro iba zo začiatku. Každý niečo také v živote zažije a neraz sa to skončí neúspešne. Aj tak sa však chcete vrátiť k bývalej? Najprv by ste sa mali zamyslieť, prečo to tak chcete. Obyčajná samota, sklamanie či zlomené srdce vás privedie na starú cestu, ktorá vás nezavedie nikam inam ako do údolia sklamania. Prečo ste sa rozišli? Od koho vyšiel tento popud a čo ste cítili priamo po rozchode? Ak vás tieto spomienky a pocity neodradia, verte, že ste asi jediný. Koniec vzťahu, ktorý so sebou nenesie žiadne emócie či výčitky naznačuje, že ste sa nikdy nemilovali na toľko, aby ste to skúšali na druhý pokus.

Ľudia sa nemenia a to aj napriek tomu, že si to veľmi želáte. Prečo sa teda dávať späť do kopy? Občas nechcete vidieť skutočnosť takú, aká je. Po čase možno rozmýšľate, že váš vzťah bude mať iný ráz a budete spolu fungovať ináč. Nie je to pravda. Zo začiatku sa vám to bude zdať, ale aj to len napriek tomu, že sa problémy budete snažiť prehliadať. Aj mierna pretvárka samozrejme zahrá svoje miesto, no verte, že nič také dlho nevydrží. Dokonca aj keď zatnete zuby, budete po čase ľutovať, že ste s ňou a mrháte časom a aj energiou.

láska

Je tu ešte aj tretia možnosť a to tá, že ste sa rozišli v dobrom a po určitej dobe ste sa nečakane stretli. Pozor si však dajte na to, že už nie ste tým človekom, akým ste boli. Ani ona nie je a dať sa do vzťahu len kvôli sentimentu nie je cesta do raja. Takéto vzťahy sú často päťdesiat na päťdesiat a nie je náhoda, ak sa budete cítiť rovnako ako spred niekoľkých rokov. Je už len na vás, či vám tento pocit bude vyhovovať. Či máte ešte spoločné záujmy a ciele a či sa máte predsa len radi. Na tom najviac záleží.