Bývanie

Bývanie vo svojom

Dnes je všetko komplikovanejšie. Bývanie si človek musí zaslúžiť. Našporiť si naň nemá ani najmenšiu šancu. No, aby som neklamala má. O tom si však povedzme v týchto príkladoch, aké možnosti má dnes vlastne mladý človek, ktorý nemá po vyletení z rodičovského hniezda, kde bývať:

klíče

  1. Bývanie v podnájme

Jednoduché, elegantné riešenie. Bývať celý život v niekoho byte. Každý mesiac mu platíte za to, že tam môžete bývať a on vám poskytne svoj byt na to, aby ste mali, kde bývať. Väčšinou sa však môže stať to, že sa zrazu rozhodne, že už vám nechce prenajímať daný byt a vás zo dňa na deň, v tom lepšom prípade, z mesiaca na mesiac vysťahuje.

  1. Kúpa bytu na hypotéku

Záleží od vašej momentálnej situácie, akú veľkú hypotéku dostanete, ale v dnešnej dobe vám 100 %nú hodnoty hypotéky nikto nezaručí  a mali by ste mať aspoň 20 % našetrených. Do toho sa samozrejme nerátajú peniaze, ktoré budete potrebovať na zariadenie a nábytok. To už sa suma, ktorú by ste mali našetriť poriadne navýši.

  1. Kúpa domu na hypotéku

Niekedy človek natrafí na perfektnú kúpu, keď kúpi novo postavený dom, do ktorého sa stačí už len nasťahovať. No, takáto ponuka nie je veľmi častá a skôr sú v tomto štáte predajné ponuky na staršie domy, do ktorých je potrebné vložiť ďalšie neskutočné množstvo peňazí. Potom vám neostáva nič iné len stále vrážať peniaze do domu, ktorý vlastne nie je stále váš. Stále ho vlastní banka, ktorá vám dala hypotéku a vy si ho pomaly prerábate.

dům

  1. Stavanie domu na hypotéku

Toto je trochu ošemetný prípad, keďže pozemok sa založiť na hypotéku nedá. Nemá až takú veľkú hodnotu ako samotná hypotéka a tým pádom sa nedá založiť. Založiť sa dajú len múry, ktoré siahajú minimálne do výšky jedného metra. Potom sa môžeme baviť o hypotéke na dom. No, tu sa znova vynára otázka, že musíte mať našetrené nejaké peniaze na to, aby ste mohli postaviť dané múry.

  1. Ostať doma s rodičmi

Najjednoduchšie riešenie. No pri ňom bude asi málokto šťastní, pretože bývať s jednými alebo s druhými rodičmi nikdy nebola výhra. Vznikajú rôzne konflikty a nepríjemné situácie, ktoré by inak nevznikli, keby ste sa boli od nich odsťahovali.