Služby

Objavujte históriu aj súčasnosť

Na území Bratislavy vašu túžbu po poznaní ukojí niekoľko zaujímavých múzejných expozícií. Môžete sa dozvedieť, kedy sa objavili prvé zmienky o základoch dnešného mesta, ako sa formovalo jeho územie, aké práva a povinnosti mali jeho obyvatelia počas panovania rôznych vládcov, ale aj zaujímavosti z technických oblastí, napríklad preprava osob bratislava mala omnoho zaujímavejšiu históriu ako by sa vám na prvý pohľad zdalo. Vedeli ste, že práve tu vznikla jedna z prvých železničných tratí v Európe?

autopůjčovna

Cestovanie po meste má ale dodnes svoje čaro. Pokiaľ potrebujete objaviť krásy centra, stačia vám len vlastné nohy. Ak sa chcete dozvedieť čo najviac, použite vhodnú literatúru alebo si priamo objednajte kvalitného sprievodcu, ktorý vás oboznámi s každým detailom. Ak sa budete chcieť pohybovať po širšom centre, zrejme sa nevyhnete ani mestskej hromadnej doprave, ale tá je na rovnakej úrovni ako v ostatných európskych vyspelých mestách, takže sa nemáte čoho báť. Vozový park je moderný, cestovný poriadok sa dodržiava, len treba počítať s občasnými zápchami. Dopravnými samozrejme.

bratislava

Sám sebe sprievodcom

V prípade, že sa chcete dostať aj o niečo ďalej a vyžadujete pohodlie, môžete si zavolať taxi alebo rovno požičať miestne auto vašej obľúbenej značky. Nebudete sa musieť nijako obmedzovať a keď budete mať vo vozidle kvalitnú navigáciu, možno sa ani nestratíte. Užite si slobodu v najvyššej možnej miere a objavte aj tie kúty mesta, o ktorých sa v sprievodcoch nepíše. Nezabudnite sa však zastaviť v jednej z mnohých kaviarní a chvíľu pozorovať život vo veľkomeste. Možno sa tak nad šálkou lahodnej kávy dozviete oveľa viac ako v múzeu.