Nezařazené

Steam Link- Hrajte vaše obľúbené Steam hry cez televíznu obrazovku

Dnešné hranie PC hier definuje program Steam. Je to jedna veľká platforma, ktorá slúži ako zbierka či obchod s počítačovými hrami, ktorá navyše spája komunitu hráčov. Dnešná generácia tak už nekupuje počítačové hry z kamennej predajne, ale priamo cez túto aplikáciu. Žiadne disky, žiadne motanie sa po obchodoch, žiadne čakanie na kuriéra. Kúpite, stiahnete, hráte. Tento koncept sa stal pre dnešnú generáciu hráčov typickým tak, ako služba Steam. Dnes sa k hrám dostanete zväčša práve cez tento program. Zakúpené hry sa vám uložia do vašej súkromnej zbierky na platforme, čiže nehrozí stratenie disku či požičanie kamarátovi a následné nevrátenie disku späť. Všetko máte po ruke a v bezpečí.

minecrag

Ak sa v nedávnej minulosti porovnálo hranie cez počítač verzus hranie cez hernú konzolu, druhá možnosť mala výhodu v praktickom prístupe k hrám a hlavne v možnosti hrať cez veľkú plazmovú televíziu z pohodlia gauča v izbe na väčšiu vzdialenosť, zatiaľ čo pri počítači sme boli ohnutí ako paragraf a oči sme mali prilepené na monitore. A práve teraz sa dostávam k bodu a podstate týkajúcej sa produktu a služby Steam Link.

zámek

Steam link tieto rozdiely dokázal vymazať. Je to veľmi praktické zariadenie, ktoré skutočne jednoduchým spôsobom pripojíte k TV a ono automaticky vyhľadá pripojenie k vášmu PC, ktorý disponuje programom Steam a jeho, respektíve vašim archívom s uloženými hrami. Budete tak mať praktický prístup k vášmu účtu, k zakúpeným hrám, no a vám stačí iba vziať joystick, oprieť sa a hrať hry z vašej Steam zbierky priamo cez televíziu v izbe. Je to presne ten istý princíp, akoby ste hrali hernú konzolu len s tým rozdielom, že hráte tituly pre Steam, teda hry z vášho počítača. Zariadenie dokáže PC vyhľadať automaticky a na diaľku, bezdrátovo pomocou ethernetu, prakticky vás nečaká žiadna komplikovaná inštalácia. Iba si pustíte TV a máte prístup k vašej súkromnej zbierke hier uložených na Steame, ktoré môžete hrať v rozlíšení až 1080p/60 FPS.