Nezařazené

Príbeh dievčaťa, ktorú šikanovali a teraz zarába milióny

Prekvapivo, že čiastočne kladie svoje úspechy na deti, ktoré ju šikanovali po celý čas v škole. „Som veľmi vďačný týmto ľuďom, pretože ma to skutočne motivovalo, aby som pokračoval a robil niečo so svojím životom,“ hovorí Stephen Jardine.

„Cítim skutočnú vďačnosť týmto ľuďom, pretože bez nich by som nemohla mať tú istú jazdu ako dnes.“ Napriek šikanovaniu, Liv, ktorá bola minulý rok pomenovaná Young Scottish Businesswoman of the Year, získala päť stupňov A vo svojich vyšších skúškach a očakáva sa, že pôjde na univerzitu.
obchodnice.jpg
Ale ona sa rozhodla opustiť školu v 16, aby založila svoje druhé podnikanie. „Mohol som urobiť všetko, čo som chcel na univerzite, ale to nebola cesta, ktorá bola pre mňa,“ hovorí.

„Učitelia ma zavolali do kariéry, posadili ma a spýtali sa, či som sa zbláznila. „Ale vždy som mal úplnú vieru, že to bude fungovať a našťastie to má.“

Jej spoločnosť, The Stagers majetku, rýchlo rástla, od obratu 30.000 libier za rok na £ 1 m ďalšie. Liv, ktorá zamestnáva svoju mamu Ali a brata Jacka, kladie úspech spoločnosti na to, aby bola skutočne aktívna na sociálnych médiách a dostala svoje meno tam.

„Vždy som vedela, že chcem mať svoj vlastný podnik,“ hovorí. „Nebol som si istý, čo to bolo, ale vyvinul som lásku k interiéru.“

„Moja mama bola vždy samostatne zárobkovo činná, alebo riadila svoj vlastný podnik, takže som ju sledovala. Vždy som vedela, že chcem byť vlastným šéfom.

„Je to skvelá zábava s mojou mamou. Veľa času trávime spoločne a našťastie sa nám darí veľmi dobre.“ Prvá obchodná činnosť spoločnosti Liv vznikla vtedy, keď 13-ročný podnik zaznamenal medzeru na trhu.násilíé.jpg

„Kúpil som si nechtovú fóliu v tomto veku a nebol som veľmi rád, že som platil to, čo som za ne platil,“ hovorí.

„Tak som si myslel, že môžem dostať tieto lacnejšie, vystrihnúť značky na uliciach a predať ich online.“ S použitím ekvivalentu eBay na Ďalekom východe si Liv kúpila fólie za 37p a predala ich na eBay za £ 8, čím sa stala čistou sumou okolo 5 000 libier. „Pravdepodobne som to strávila na nákupe sladkostí a na zábavu s priateľmi,“ hovorí.