Zdravie

Druhy problémov so stravovaním

Zlaté, staré pravidlo vraví, že začať odznova sa dá takmer vždy. Pokiaľ ide o otázku zdravia, alebo čohokoľvek, čo súvisí s nami samými a máme to my sami plne pod kontrolou (aspoň teda dokážeme mať) dá sa začať odznova vždy. A to zaručene. Výhovorky typu ja to nedokážem, nemám na to postavu, nemám na to silu a mnoho podobných sú iba obyčajná pohodlnosť, ktorú treba prekonať a potom uvidíte, ako sa aj váš život dokáže zmeniť k lepšiemu. deprese.jpg
Problémami so zdravým stravovaním, alebo s jedlom ako takým trpia najmä ženy a to po celom svete. Väčšinou sú tieto problémy spojené s nízkym sebavedomím, s tým, že si hodnotu seba samej spájajú výhradne s tým, ako vyzerajú, alebo keď sa porovnávajú príliš často s ostatnými „krajšie“ vyzerajúcimi ženami a na sebe hľadajú neustále len chyby. V prvom rade je potrebné si uvedomiť, že porovnávať sa inými ľuďmi, alebo si myslieť, že sú niečo viac kvôli tomu, ako napríklad vyzerajú, alebo čo majú, je tá najväčšia hlúposť, ktorú môžete sami sebe urobiť.
Takýchto problémov môže byť množstvo a môžu súvisieť s kadečím. Napríklad ženy nejedia skoro nič, pretože sa obávajú toho, že priberú čo i len jeden gram na svojej hmotnosti – pritom ide väčšinou o ženy, ktorých aktuálna váha je veľmi nízka a sú skutočne podvýživené – tento problém sa nazýva anorexia. sklenice vody.jpgĎalej ženy, ktoré sa tiež desia pribúdania hmotnosti, ale pri tom zvyknú aj priberať, pretože sa kvôli tomu práveže paradoxne prejedajú, následne však požívajú preháňadlá, alebo stravu, ktorú práve skonzumovali nasilu vyvrátia von, tento problém je bulímia. Ďalším veľmi známym problémom je akási posadnutosť chudnutím a stráženie si svojej váhy, výčitky po zjedení takmer čohokoľvek, a neuvedomovanie si, svojej skutočnej váhy, prílišné zaoberanie sa svojou postavou a videnie nedokonalostí takmer na každom kúsočku svojho tela.