Nezařazené

Snažíte sa schudnúť? Zabudnite na tabletky a všetky falošné sľuby

Ide najmä o preorientovanie sa na lepší a zdravší životný štýl. Odhodlanie sa, postavenie sa zo stoličky a spravenie niečoho dôležitého s vašim jedálničkom je vašou najdôležitejšou úlohou. Začínanie je vždy najťažšie, k sa však raz odhodláte a nastavíte si silnú motiváciu, nič vás už nezastaví. Ak už raz začnete, uvedomíte si, že chudnutie príde samo, ide len o správnu stravu, jedenie vtedy, kedy je to vhodné a nepreháňanie.
Ako na to a čo dodržiavať, ak chcem zmeniť svoj životný štýl a cítiť sa oveľa lepšie?hmostnost.jpg

  • Malé porcie viac krát za deň – je to jednoducho tak. Ak vi vezmete, že váš denný príjem kalórií je napríklad 1500, rozloženie ich do menších porcií viac krát za deň naše telo spracuje zaručene oveľa lepšie a jednoduchšie, akoby ich malo byť nárazovo 1000. Ak teda budete jesť v menších porciách, vaše telo bude automaticky a zaručene hneď potravu spracovávať, a teda vám nebude hroziť pribratie ani jeden gram navyše.
  • Raňajkujte, olovrantujte – Vynechávanie raňajok, olovrantu a všetkých aj malých jedál počas dňa je veľká chyba. Nebojte sa jesť, jedzte však s mierou a vhodné, ľahké jedlá. Lebo ak si poviete, že keď si nedáte raňajky a potom ani obed, hlad vás skôr či neskôr skolí a verte, že najesť sa za plné táčky večer pred spaním vám chudnúť nepomôže, práve naopak, to, čo ste celý deň nejedli nemalo žiaden zmysel a vy aj tak priberiete. Telo je nastavené spracovávať potravu doobeda a v poobedných hodinách, neskôr je to preň už náročnejšie, ba až nemožné.

čokoládfa.jpg

  • Jedzte z menších tanierov – Nakladajte si jedlo do malých tanierov, alebo misiek napríklad pre deti. Verte, že sami aj tak nedokážete viac zjesť a väčšinou nám iba takpovediac „jedia očí“, pretože si naložte radšej menej, k čomu vám dopomôže aj malý tanier.
  • Naložte si menej, ak nevládzete nedojedzte – Nakladanie si menších porcií je jednoducho kľúčové, ak ich dokonca ešte doplníte o dôležité a vhodné potraviny ako je zelenina a ovocie, chudnutie máte zaručené, telo síce čerpá energiu, pretože zelenina je na to ako stvorená, nečerpá však tuky, oba bielkoviny vitamíny a na vás sa neprilepí nič. Ak si naložíte viac nevládzete jedlo dojesť, to nevadí – hlavne ho na silu do seba netlačte.