Šport

Plávanie

Medzi ľahké športy, ktoré môžete vykonávať už od útleho detstva patrí aj plávanie. Radi chodievate s vaším malým dieťatkom k vode? Pre malé detičky je hranie vo vode veľkým zážitkom. Prejavujú radosť špliechaním a hraním sa v bazéne. Pre malé deti sú vhodné rôzne nafukovacie potreby, aby sa vo vode cítili bezpečne. V dnešnej dobe však existujú aj rôzne kurzy pre batoľatá, kde sa batoľatá učia plávať. Plávanie tak v skorom veku podľa mňa nie je až také vhodné, no každý máme iný názor. Aj vaše dieťa rado pláva? Teší sa z toho, keď sa nachádza vo vode, či už v bazéne, vo vani v kúpeľni alebo pri mori?

plávanie od malička

Plávať by sme sa mali učiť, keď máme okolo sedem až desať rokov. Ja som sa naučila plávať až v pätnástich, no už sa mi to zdá príliš neskoro. Bála som sa pocitu, že sa vo vode utopím. Doteraz nenávidím, ak sa ponorím do vody. Deti sa učia plávať s prítomnosťou svojho rodiča a tiež s rôznymi pomôckami na plávanie. Sú to rôzne nafukovacie rukávniky, kolesá na plávanie alebo aj rôzne penové plavecké pomôcky. Deti cítia aspoň trochu bezpečnosti a nehrozí im ponorenie do vody. Niektoré deti práveže milujú, keď sa môžu potápať vo vode.

plávanie

Plávanie je veľmi účinné aj pre dospelých. Existujú plavecké bazény, kde si viete poriadne zaplávať. Je vhodné tiež, ak máte problémy s chrbticou. Sama doktorka mi plávanie odporučila. Je vhodné aj na rôzne iné ochorenia. Ja som mala problémy s chrbticou. Chodila som na rôzne rehabilitácie, no najviac mi aj tak pomáhalo plávanie. Plávanie mám veľmi rada a vždy, keď si môžem aspoň trošku zaplávať, je to pre mňa radosť. Aj vy radi plávate? Nemusíte byť dokonalým plavcom, ale aj tak si môžete zaplávať. Stačí sa držať pri kraji bazéna a neohrozovať svoj život plávaním do neznámej vody. Plávať by sme mali, či je leto alebo zima, no preferujeme ho skôr v letnom období. V lete sa potrebujeme ochladiť a osviežiť práve v bazéne. Choďte na rôzne kúpaliská, či na plavárne, kde si môžete poriadne zaplávať.