Nákupy

Čo je doma, to sa ráta

Možno práve v týchto chvíľach si uvedomujete aké je všetko pominuteľné. Niekedy nerozmýšľame a rozhodne si nevytvárame zásoby pre horšie časy. Jednoducho, keď sa všetko pomaly všade dá kúpiť, tak to netreba príliš riešiť. Keď sa nám niečo minie, tak to ľahko a rýchlo dokúpime. No, práve v týchto dňoch môžeme naraziť na to, že to tak ľahko asi nepôjde. Okrem potravín a drogérie je všetko na niekoľko týždňov zavreté. Svoje potreby a veci, ktoré by sme chceli kúpiť si musíme odložiť na neskôr alebo ešte šťastie, že existujú kuriéri a eshopy, cez ktoré si to môžeme objednať. V tom sme v obrovskej výhode oproti minulým storočiam a iným časom, keď bolo zavreté a tovary skutočne neboli.

envelope-460552_1280

Takíto problém u vás môže nastať aj vtedy, keď ste si nenakúpili do zásoby vaše obľúbené plastové obálky 2packsk. Našťastie fungujú ako eshop a stále si ich môžete doobjednať a uvedomiť si tú pridanú hodnotu, ktorú vám prinášajú. Sú veľmi prospešné a uvedomíme si to až vtedy, keď nám vlastne dôjdu a nemáme šancu si ich niekde inde kúpiť. Papiernictvá sú zavreté, pretože tam nenakupujeme životne dôležité veci, bez ktorých by sme sa nevedeli pár týždňov zaobísť.

envelope-1119307_1280

Možno práve v takýchto chvíľach by sme sa mali zamyslieť nad tým, čo vlastne pre svoj život nevyhnutne potrebujeme. Nepotrebujeme všetko, čo v domácnosti máme, ale pre skromný život si vystačíme naozaj s minimom vecí. Ak sa bojíme, že aj v budúcnosti by sa situácia mohla opakovať, tak si treba naozaj spraviť zásoby z takýchto vecí, aby sme bez nich neostali. Bola by to škoda, keby sme sa zbytočne trápili nad plastovými obálkami, keď si ich môžeme zaobstarať už dopredu podľa svojej potreby a vyhnúť sa tak zbytočnému stresu z toho, že nám niečo chýba. Kým sú to len obálky, tak je to ešte v poriadku. Keby to bolo niečo horšie, tak máme povolené to vnímať aj tragickejšie.