Nezařazené

Aký typ reproduktorov uprednostníme?

Pod počúvaním hudby alebo kvalitným audio zážitkom si zo všetkého najskôr vybavíme reproduktory. Právom. Doprajú nám ten vytúžený a očakávaný efekt, ktorý v prípade audia očakávame. Presne to, čo nám k dokonalému zážitku chýbalo. Práve z tohto dôvodu sú reproduktory obľúbeným a populárnym tovarom aj v dnešnej, technologicky sýtej dobe.

reproduktor

Nielen vežu a domáce kino, ale aj počítačovú zostavu, televíziu či mobilné zariadenie dnes môžeme vylepšiť práve týmto doplnkom. V prípade úvahy nad ich konkrétnym využitím sa zrejme zameriame aj na ich dizajn respektíve prevedenie, ktoré by bolo v našej situácii najvhodnejšie. Pravdepodobne budeme brať do úvahy ich následné rozmiestnenie. Máme teda na výber:

  • regálové reproduktory sú praktickou voľbou menších rozmerov, ideálne k PC
  • stĺpové sú vhodnou voľbou v prípade, ak máte v pláne ozvučiť väčšie priestory a záleží vám na dosahu zvuku. Vďaka stojanom navyše dokážeme ovplyvniť ich výšku.
  • bezdtrôtovésú jednoznačnou alternatívou pre kvalitné ozvučenie mobilných a prenosných zariadení, sú veľmi praktické na prenos a prepojíte ich veľmi jednoducho- pomocou signálu bluetooth. Ideálne na dovolenku pri vode, na kemping, outdoorovú párty, ale kvalitným spôsobom ich využijete aj doma.

monitory
Ak berieme do úvahy dizajn spolu s výkonom, určite budeme venovať pozornosť aj zostave, respektíve sade reproduktorov. Konkrétne ich počtu. Budete mať na výber voľby ako: 2.0, 2.1, 5.1. Prvé číslo ukazuje na počet bežných reproduktorov, číslo za bodkou značí počet basových reproduktorov. Naprílad v prípade 5.1 nás čaká 5 menších či stredných reproduktorov + 1 basový, ktorý výrazne zosilní celkovú atmosféru.

Tipy na záver
Dnešným trendom sú najmä reproduktory bezdrôtové a to z dôvodu ich praktického využitia a častého využívania prenosných zariadení. Ak naopak hľadáte kvalitu do domácnosti, výrazným spôsobom ju dokáže ovplyvniť aj materiál, v pozitívnom prípade konkrétne drevo. Výrazným spôsobom kvalitu ovplyvňuje aj basový subwoofer.