Muži

Ako si vybrať tú správnu životnú partnerku/partnera?

Opýtajte sa v prvom rade sami seba, čo vlastne chcete. Premýšľajte o tom, aké vlastnosti požadujete pri človeku, s ktorým chcete stráviť celý život. Položte si otázku, čo obdivujete na  milovanej osobe a ako si chcete vychutnávať čas strávený spolu. Možno by ste si mali skúsiť napísať zoznam vecí, ktoré si prajete alebo v žiadnom prípade neakceptujete. Zamyslite sa nad tým, s akým človekom by ste si chceli budovať budúcnosť. Ak ste v súčasnosti s niekým, tak buďte úprimní sami k sebe a veľmi dobre si premyslite, či sa vo vzťahu naozaj cítite dobre alebo hlboko vo vnútri čakáte na niečo iné.

nevěsta

Predtým, ako sa rozhodnete s niekým vstúpiť do manželského zväzku, uistite sa, že ste spokojní s tým, kto ste. Spoznajte svoje najlepšie kvality a stránky, ktoré môžete ešte vylepšiť. Pri výbere životnej lásky nájdite niekoho, s kým sa budete cítiť a správať prirodzene. Hľadajte niekoho, kto vo vás vidí len to najlepšie, akceptuje aj vaše negatívne stránky a najmä by to mal byť človek so zmyslom pre humor. Nemali by ste mať pocit, že sa potrebujete kvôli niekomu meniť alebo sa cítiť tak, že nie ste pre niekoho dostatočne dobrí. Mali by ste sa cítiť príjemne a vyjadrovať svoje myšlienky otvorene bez obáv. Uistite sa, že ste odhodlaný na dlhodobý vzťah.
Zamyslite sa nad svojimi cieľmi a tým, čo chcete robiť so svojím životom. Potom sa opýtajte, či vás daná osoba bude podporovať a bude sa chcieť stať jeho súčasťou. Človek, ktorého si chcete vziať, by mala byť osoba, ktorá vám pomôže rásť a nie upadať.

pár

Ak chodíte momentálne s človekom, ktorý hovorí, že pravdepodobne nechce vstúpiť do manželstva, možno by bolo hlúpe čakať, kým sa rozhodne pre opačný názor. Ak sa pokúšate nájsť správneho partnera alebo partnerku, presvedčte sa, že potenciálna osoba má v úmysle si niekedy založiť rodinu. Keď váš vzťah začína byť vážny, tak sa nenápadne opýtajte vašej polovičky na budúcnosť. Ak čakáte roky, kým váš partner príde s vážnou otázkou, tak sa odhodlajte na rozhovor v súvislosti s touto tému a povedzte na rovinu, čo chcete. Nebojte sa ho opýtať na túto otázku a neodkladajte to preto, že sa bojíte odpovede. Je to dôležitá otázka, ak ste rozhodnutí vstúpiť do manželského zväzku, tak je potrebné vedieť, či aj vaša polovička to má v pláne alebo sa na to v blízkej budúcnosti vôbec nechystá.