Nezařazené

Ako spustiť androidové aplikácie cez počítač

Operačný systém Android je v dnešnej dobe bezpochyby jedným z najčastejšie využívaných OS a to vďaka jeho skvelej kompatilibite s mobilnými zariadeniami. V podstate môžeme povedať, že v dnešnej dobe je z celkového hľadiska využívanejší než platforma Windows a teda dokázal priniesť technologickú revolúciu spojenú s praktickým a rýchlym prístupom k najčastejšie využívaným aplikáciám. Z pohľadu mobilných zariadení a ich vinštalovaných operačných systémov platforma Android jednoznačne dominuje (86%). No v dnešnej dobe je takisto veľmi pravdepodobné, že na každého z nás doma čaká počítač s operačným systémom Windows, poprípade Linux či Mac OS X. Pokiaľ máte vo vašom mobile viacero skvelých aplikácií či hier a chceli by ste ich spustiť aj na vašom PC, stretnete sa s problémom týkajúcim sa kompatibility aplikácií a skrátka sa nespustia. Ale to už zrejme dobre viete.

samsung

No aj napriek tomu existuje cesta, ako problém s kompatibilitou vyriešiť a vaše obľúbené mobilné aplikácie spustiť aj cez počítač.

Aj v tomto prípade existuje jediné riešenie spojené s emulátormi. Emulátor je program, ktorý dokáže vo vašom operačnom systéme (napr. vo Windowse) emulovať iný systém, v tomto prípade Android. Pokiaľ teda chcete hrať androidové hry či operovať s obľúbenými androidovými aplikáciami na vašom PC, čiže na inej platforme, do počítača si musíte nainštalovať emulátor. Preto sa pozrime, aké emulátory máme v tomto prípade na výber, respektíve vyberme pár najlepších.
Android Studio’s emulator 3- Pokiaľ hľadáte najpresnejšiu emuláciu, tento program je určite jedno z najlepších riešení, nakoľko ho vytvorili Google vývojári a čo sa týka jeho dostupných nástorojov, umožní vám takmer všetky možnosti, ktoré sú prístupné v originálnom Androide, čiže aj návštevu Google Play, označenie polohy, simuláciu prichádzajúcich hovorov a správ, nastavenie rýchlosti siete,… spustenie androidových hier či aplikácií je samozrejmosťou.

mobily

Podobné emulátory, ktoré určute stoje za zmienku: Andy 47, BlueStacks App Player 3, Droid 4x, Archon.