Ženy

Svadba: 5 spôsobov, ako ušetriť na svadbe

Svadba je nepochybne veľmi dôležitým dňom, a to ako pre mladomanželov, tak pre ich rodiny a aj samotných hostí. Na druhej strane hovoríme o celkom drahej záležitosti. Ak chcete na svadbe ušetriť, môžete pre to urobiť niekoľko vecí. My si povieme o piatich z nich, ktoré vám dokážu financie skutočne pekne ušetriť. Potom ich môžete využiť napríklad spoločné mladomanželské radovánky.

Nevesta drží v rukách kyticu a objíma ju ženích

  1. Stanovte si fixný rozpočet – Musíte počítať s tým, že v priebehu plánovania svadby vás prekvapí mnoho výdavkov. V tomto smere vás môže zachrániť len fixne stanovený rozpočet. Všetky položky si rozpíšte a ku každej si uveďte maximálnu sumu, ktorú ste ochotní alebo schopní zaplatiť.
  2. Nevyhadzuje peniaze za zbytočnosti – Niektoré veci sú na svadbe dôležitejšie, niektoré o čosi menej. Napríklad také menovky na stoloch alebo svadobné pozvánky a oznámenia. Ide iba o kúsok papiera, ktorý po svadbe aj tak skončí v koši. Lacne svadobne oznamenia Graphicsoul alebo pozvánky pritom nemusia vôbec vyzerať zle. Jednoduchá grafika, pekné písmo, stručný text a nič nepokazíte.
  3. 50 a 200 je rozdiel – Počet hostí je asi jednou z najvýraznejších položiek, ktoré sú spojené so svadbou. Uvedomte si, že každému musíte zaplatiť večeru aj pitie, niekedy dokonca aj dopravu. Ak teda potrebujete skutočne ušetriť alebo máte na svadbu veľmi okresaný rozpočet, pozývajte skutočne len tých ľudí, ktorí by na svadbe nemali chýbať. Predsa len, kamarátka zo základnej školy, ktorú ste nevideli dvadsať rokov a navyše s partnerom, ktorého ste nevideli nikdy, vašu svadbu asi oželie.
  4. Okrešte výslužky – Na Slovenských svadbách je výslužka tradíciou. Nemusí to však byť fľaša tvrdého a kvalitného alkoholu. Výslužku môžete vyskladať aj z koláčov a fľaše lacnejšieho vína.
  5. Nemusíte všetko kupovať – Posledná rada. To, čo nemusíte kupovať, si proste požičajte od známych a kamarátov. Napríklad auto, výzdobu alebo aj šaty a oblek.

Žena v svadobných šatách rukách drží biele topánky