Nákupy

Poradíme Vám ako zatepliť váš dom a ako zistíte cenu zateplenia

Obávate sa príchodu zimných mesiacov a stále nie ste rozhodnutí či váš dom zateplíte? Zateplenie domu sa rozhodne vyplatí či už ide o váš starý dom, alebo o novostavbu. Cena zateplenia domu https://www.taloa.sk/produkty/tepelne-izolacie/, ktorú zaplatíte je rozhodne investícia, ktorá sa vám v krátkej dobe vráti späť.

zateplenie stavby

Zateplenie domu má viacero výhod ako napríklad teplo v interiéri, poskytuje ochranu muriva, predchádza plesniam, zníiuje spotrebu energií/nákladov, myslí na naše zdravie a prináša vám hrejivý pocit domova. Ak vás nepresvedčili ani tieto argumenty, určite vaše rozhodovanie ovplyvní aj informácia, že je možné získať príspevok/dotáciu od štátu na zateplenie domu a tým v konečnom dôsledku zaplatíte menej. Výška príspevku v roku 2021 predstavovala maximálnu sumu 8 800 €.

Cena zateplenia domu sa odvíja od použitého materiálu, ale aj od toho, či sa rozhodnete zatepliť váš dom svojpomocne, alebo sa obrátite na odborníkov, ktorí vám poradia. Ak sa rozhodnete pre zateplenie domu svojpomocne, treba myslieť aj na komplikácie, ktoré sa môžu vyskytnúť. Odborníci vám pred zateplením domu zhodnotia v akom technickom stave je povrch domu, omietka, strecha, či nezateká a ako je možné tieto nedostatky riešiť. Následne zhodnotia aký materiál je vhodné použiť na váš dom. Odporúča sa vypracovať aj tepelnotechnický výpočet, ktorí vám bude nápomocný.

zateplenie práca

Na trhu je k dispozícii niekoľko tepelných izolácii ako napríklad – PIR Dosky, sklená vlna, minerálna vlna, polystyrén EPS, grafitový polystyrén EPS, extrudovaný polystyrén XPS a podobne. Najlepšou voľbou ako efektívne zatepliť váš dom je výber ten správnej firmy, ktorá vám ponúkne vhodné riešenie, používa rôzne druhy materiálov, má dostatok skladových zásob, ale zároveň zrealizuje aj zateplenie domu za vás.

A v neposlednom rade si nezabudnite vopred rozmyslieť aký odtieň fasády sa vám páči, aby ste nemuseli po zrealizovaní zateplenia domu meniť vaše plány.