Nezařazené

Najlacnejšie peňažné meny

Čo však o najlacnejších svetových menách? Kto pozná ich názvy a ktoré krajiny ich vydávajú?
Pri vypracovávaní tohto zoznamu sme zistili, že je určite ťažké nastaviť správny poriadok najmenších peňazí, pretože ekonomická situácia sa vo všetkých krajinách rýchlo mení.
V tejto chvíli je však možné definovať určité devalvované národné meny. Takto sa môžete pozrieť na 10 najlacnejších cudzích mien voči americkému doláru.

peněženka

1. Iranian Rial
1 USD = 37378 IRR
Iránsky riál – je najnižšia mena na svete.
Iránsko-irackú vojnu a útočisko Izraela, ako aj možnosť použitia jadrovej zbrane, ktorá ohrozuje svet z iránskej vlády, spôsobila, že svetové mocnosti vytvorili hospodárske a politické sankcie. Tieto opatrenia zahŕňali obmedzenie prístupu na svetový komoditný trh a viedli k výraznému poklesu ich ekonomiky. Ako vývozca ropy, Irán už nemohol vyvážať svoju ropu, čo spôsobilo kritický deficit vo s rozpočte.

2. Vietnamese Dong
1 USD = 22770 VND
Vietnam je stále na svojej tvrdej ceste od typu centralizovanej ekonomiky k trhu a následne táto krajina bola takmer devalvovaná. Momentálne sa Dong nachádza na druhom mieste v zozname najslabších svetových mien.

3. Indonesian Rupiah
1 USD = 13765 IDR
Indonézia je ekonomicky stabilná a rozvinutá krajina v juhovýchodnej Ázii. Jej peniaze majú však veľmi nízky výmenný kurz. Regulačné orgány krajiny prijímajú všetky opatrenia na posilnenie národnej meny, ale ich úsilie v súčasnosti vedie len k zanedbateľným zmenám.

4. Guinean Franc
1 USD = 9055 GNF
Pokiaľ ide o vysokú mieru inflácie, pokrok v chudobe a prosperity gangstrov, mena guineafrickej krajiny je najviac nafúknutá mena.

dolary

5. Lao or Laotian Kip
1 USD = 8288 LAK
LAO je jediná mena z tohto zoznamu, ktorá sa nedevalvovala, ale pôvodne bola vydaná s tak nízkou sadzbou. Okrem toho, od dátumu vydania v roku 1952, mena posilnila proti americkému doláru a naďalej zlepšovala svoju hodnotu.