Zdravie

Na toto počas letných dní určite nezabúdajte

Pitný režim
Spomínajú to snáď všade a nie náhodou. Pri veľkých horúčavách sa vaše telo rýchlo dehydratuje, preto potrebuje neustály prísun tekutín aby telo fungovalo správne. Pri veľkej dehydratácii môže dochádzať k zdravotným problémom, nevoľnosti a iným ťažkostiam. Odporúča sa piť čistá voda bez žiadnych pridaných konzervantov a sacharidov. Denne vypite minimálne 2 litre vody, ideálne aj viac. To že budete viac chodiť na toaletu bude len dočasné kým si vaše telo zvykne.

léto
 
Opaľovacie krémy
Pokiaľ ste niekde na pláži alebo na kúpaliskách, nezabúdajte na ochranu vašej kože. Priame žiarenie slnka na vašu pokožku ktorá nie je natretá opaľovacím krémom s nejakým UV faktorom pokožke škodí. Tiež budete cítiť štípanie kože pokiaľ na vás slnko viac zapôsobí a spálite si pokožku do červena. Vaše opálenie nebude také úžasné a vy budete mať navyše nepríjemné štípanie na pokožke.

limonáda
 
Nezabúdať na domácich miláčikov!
Pokiaľ vlastníte domáce zviera a cestujete s ním, nikdy nezabúdajte naň pri ceste z auta. Stalo sa už veľa krát že nezodpovední majitelia nechali svojho psíka v aute pod neskutočnými horúčavami ktoré dosahovali hodnotu nad 40 stupňov a môžu sa vyšplhať dokonca aj nad hodnotu 70 stupňov ! Nespoliehajte sa na to, že keď necháte otvorené okno v aute s vaším zvieraťom, tak sa mu nemôže nič stať. Už len vám keď sedíte v rozpálenom aute je horúco aj keby máte otvorené všetky okná. Pritom pes ktorý má ešte srsť prežíva niekoľko krát násobne peklo ako vy. Pokiaľ ste už nechali nejakú dobu vaše zviera v aute a začnú sa u neho prejavovať príznaky ako strata chuti do jedla, zvracanie, miestami kolaps alebo vaše zviera začne rýchlejšie dýchať a viac lapať po dychu okamžite kontaktujte veterinára a nenechávajte nič na náhodu. Samozrejme psíka po tom, ako ho zabudnete zobrať z auta ihneď presuňte na chladné miesto aby sa jeho teplota vrátilo k tej normálnejšej hodnote.