Dovolenka

Horúce destinácie na leto 2020

Naposledy to bolo exotické Thajsko a tradičný Londýn, tento krát sa na príval turistov môžu pripraviť atypickejšie historické mestá a to najmä v Európe. Slováci majú síce najradšej oddychové ničnerobenie pri plážach Chorvátska a iných prímorských krajín, no podľa štatistík sa čoraz viac začína rozmáhať tzv. multi-city cestovanie – poznávanie rôznych miest naraz, t.j. v rámci jednej cesty. Takisto sa začíname viac zaujímať o kultúrnu stránku a hodnotu lokalít, ktoré plánujeme navštíviť.mesto Lisabon
A aj keď sú teplé mesiace ešte tak trochu ďaleko, nikdy nie je na škodu naplánovať a pripravovať si svoju dovolenku dopredu. Dajú sa tak chytiť výhodnejšie letenky, ubytovanie, príležitostné zľavy a vyhnúť sa zhonu. Možno si vyberiete práve z týchto nových TOP destinácií.
Dánsko – Kodaň
Metropola z malej severskej krajiny skrýva viac než sa zdá. Toto výnimočné mesto je ako raj pre milovníkov pokoja, prírody a zástancov ekologického správania. Spolu so svojimi kanálmi je známe zanietením pre cyklistiku – cyklotrasy sú rozložené prakticky všade. Okrem toho patrí medzi najšťastnejšie na svete, čiže núdza o príjemné stretnutia s domácimi by nemala byť. Na vidieku vás čakajú kaštiele obklopené lúkami a lesmi, v centre hlučné atrakcie, podniky, či parky. Z takéhoto výletu môže urobiť buď niečo romantické alebo športové.kanál v Kodani
Portugalsko – Lisabon
Lisabon, miesto kedysi známe svojím prístavom, ktoré vás mohlo bezpečne doplaviť do Nového sveta. Dnes je z neho obľúbená prímorská oblasť, plná histórie a starých pamiatok, ktoré sú stredobodom pozornosti verejnosti. Ak vás zaujímajú budovy z rôznych období a celkovo patríte medzi milovníkov dejepisu, budete sa tu cítiť ako ryba vo vode – a to vďaka krásnym plážam a Atlantickému oceánu doslova.
Rusko – Petrohrad
Vďaka tomu, že na takýto výlet už netreba víza, vzrástla popularita tohto kráľovského mesta niekoľkonásobne. Minulosť sa v bývalom Leningrade kríži s prítomnosťou a také veľkolepé námestia aké vytvárajú Rusi, nájdete inde na planéte len ťažko. Ďalej sa vám budú ponúkať veľké monumenty, sochy a krásne paláce, v ktorých sídlili samotný cári a cárovné. Nie nadarmo ho považujú za kultúrne, architektonické a vedecké centrum Európy. O turistov zo všetkých krajín nemá núdzu a teraz sa k nim pravdepodobne začnú pridávať aj tí od nás.