Nákupy

Dokonalý dizajn balkóna dosiahnete dokonalým zábradlím

Drevo, kov plast či sklo poznáme všetci veľmi dobre a mnoho z týchto materiálov máme doma v podobe priečok, zábradlí či vybavenia domácnosti, no ak si musíme vybrať výrobky, ktoré by mali nejaký ten rôčik vydržať v nezmenenom stave aj napriek častému používaniu či vystaveniu poveternostným vplyvom, tak by sme mali siahnuť po nereze.

csm_Stainless_Steel_Railings_02_b198f0869b

Navrhovanie projektu domu či iných budov obsahuje aj nutnosť osadenia schodísk, balkónov, terás či galérií, ktoré je potrebné opatriť bezpečnostným prvkom proti prepadnutiu, a tým je zábradlie. Na všetky tieto súčasti nášho života musíme brať zreteľ pri rozhodovaní sa, z čoho budú vyrobené, aby nám slúžili čo najdlhšie bez nutnosti veľkého zásahu a opráv. K takým materiálom nepochybne patrí nerez, ktorý sa dnes teší veľkej obľube medzi projektantmi, ale aj zákazníkmi. Má všetky vlastnosti, aby sa stal obľúbenou súčasťou vášho domova, je estetický, má dlhú životnosť, je možné skombinovať ho s rôznymi štýlmi a nevyžaduje si takmer nijakú údržbu, samozrejme, okrem preleštenia a utretia nečistôt z jeho povrchu.

nerezové zábradlie

Možností, ako ho zakomponovať je mnoho, zábradlie z neho môže byť stĺpikové, výplň môže byť sklenená alebo kombinácia obidvoch materiálov je takisto veľmi efektná. Sklo, ktoré tvorí výplň, je typu lepeného skla connex, mliečne alebo číre. Použiť ho je možné na balkóny, schodiská, terasy a podobne. V prípade použitia zabradlia na balkon treba brať na zreteľ aj celkovú fasádu domu a podľa toho zvoliť aj typ nerezu, či bude v matnom alebo lesklom prevedení. Kvalitný výrobok totiž vydrží celé desaťročia len s minimálnou údržbou. Cena sa odvíja od samotného návrhu a líši sa podľa množstva a typu použitého materiálu, no doň vložená investícia sa vám vráti v podobe estetického prvku, ktorý zvýrazní celkový dizajn vášho bývania. Pozor si však treba dávať na príliš nízku cenovú ponuku, pretože tu už nemusí ísť o nerez, ale jeho lacnejšiu verziu, hliník.