Dovolenka

Dovolenkujte ako Kleopatra

Ste po prečítaní nášho nadpisu trošku zmätení? Veď Kleopatra pravdepodobne nedovolenkovala. Áno, to je čistá pravda. My sa však budeme venovať miestu, kde sa podľa legendy, táto legendami opradená žena, stretávala so svojim milencom Markom Antoniom. Dovolenka Turecko- Side jednoducho okúzli každého, kto na toto miesto zavíta.

Muž s malým dievčatkom stoja na okraji mora.jpg

Turecká riviéra – najpopulárnejšia oblasť v Turecku

Side leží v srdci Tureckej riviéry, ktorá patrí k najnavštevovanejším miestam v tejto krajine. Vo všetkých turistických rezortoch na vás čakajú krásne pláže a priezračné more a taktiež luxusné hotely. Dovolenka je vhodná aj pre rodiny s deťmi, ale taktiež pre jednotlivcov, zamilované páry alebo tých skôr narodených.

Romantické miesto, ktoré dýcha históriou

Apollónov chrám je najkrajší podvečer. Pri pohľade na toto miesto pochopíte, že mesto Side naozaj dýcha históriou a môžeme ho pokojne označiť za jeden z najromantickejších kútov na našej zemi. Na svoje si teda prídete aj vtedy, ak netúžite iba po mori a plážach, ale taktiež vtedy, ak chcete na svojej dovolenke niečo vidieť a zažiť.
Nájdete tu samozrejme aj mnoho iných historických pamiatok. Koniec koncov aj samotné centrum mesta má niečo do seba. Na svojej dovolenke sa teda určite nebudete nudiť.

Na čo nezabudnúť pred cestou do Turecka

O meste Side by už aj stačilo. Najlepšie bude, ak ho uvidíte na vlastné oči, pretože slová sú len slová a reálny zážitok nedokážu nahradiť. Je však dôležité podotknúť ešte niekoľko dôležitých vecí, na ktoré by ste nemali pred dovolenkou v Turecku zabudnúť:

Šľapky a slnečné okuliare položené v piesku.jpg

  • Pripoistenie v zahraničí – v Turecku vám európska zdravotná kartička poistenca nepostačí.
  • V Turecku pite len balenú vodu – tá tunajšia nie je zlá, avšak má úplne iné zloženie, ktoré môže našincom spôsobiť vážne tráviace ťažkosti.
  • Používajte autobusy – ani doprava taxíkom nie je najdrahšia, no prepravovaním autobusom ušetríte najviac. Za jednu jazdu zaplatíte iba okolo tridsiatich centov.