Nákupy

Moderné sklenené dvere s posuvným otváraním

Predstavte si dizajn sklenených dverí a určite vás napadne hneď niekoľko sympatických vlastností. Ako prvý nás upúta samotný sklenený materiál, ktorý pôsobí veľmi esteticky a hodí sa do moderných, ale v podstate takisto do tradičných priestorov. V súčasnosti už nevravíme len o administratívnych budovách, ale nachádzajú sa takisto v trendových domácnostiach. Ďalej nás napadnú vlastnosti ako optické zväčšovanie priestoru a samozrejme priesvitnosť, čím do priestoru vniká dostatok prirodzeného denného svetla.

otvorené sklenené dver

Pokiaľ ale od sklenených dverí očakávate ešte niečo viac, a to konkrétne moderný spôsob otvárania a s ním možnosť, ako prakticky šetriť miestom, potom máme na výber posuvne sklenene dvere https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/sklenene-dvere/sklenene-posuvne-dvere-3/. A môžeme sa pozrieť tiež na to, aké formy posuvného otvárania dverí vlastne poznáme. Ktorý je najviac sympatický vám?

dvere s kľúčmi

Sú to tieto posuvné systémy:

Bežné alebo klasické, čo sú požadovanou voľbou vo viacerých prípadoch preto, aby sa v miestnosti malých rozmerov ušetrilo viac miesta. Práve tým, že dvere nebudete tlačiť von alebo dnu, vám vznikne viac placu a pocitová voľnosť. Ide naopak o princíp, kedy sú krídla dverí zachytené hore a následne sa posúvajú popri stene. Oproti iným alternatívam tu vravíme o jednoduchom ovládaní a nenáročnej údržbe.

Teleskopické, ktoré naopak oproti klasickým predstavujú väčšie nároky. A to z dôvodu, že krídla sa posúvajú súbežne a na zdvojenej koľajnici. Vravíme však o funkčnej a z hľadiska priestoru naozaj úspornej alternatíve. Výsledkom je nakoniec pohodlné ovládanie a viditeľne ušetrené miesto. Pri ich kúpe a realizácii ale treba počítať spravidla s vyššou cenou.

Posuvné po zemi sú v podstate dobrým riešením v prípade, ak nie je možné umiestniť posuvnú koľajnice hore, resp. nad dvere. Umiestnená tak bude v dolnej časti.

Automatické sa ako ich názov napovedá otvárajú a zatvárajú automaticky, čo so sebou nesie oceniteľné plusy. K automatickému systému nechýba diaľkový ovládač a pohybové čidlo.