Nákupy

LED svietenie do každej domácnosti

LED osvetlenie domácností sa v poslednej doby stáva trendom. Takéto svetlá sú vhodné do interiéru aj exteriéru. Vďaka svojej funkčnosti a úspornosti sú svietením budúcnosti. Najväčšou výhodou LED svietenia je, že po ich zapnutí ihneď osvetlia žiadaný priestor. Sú preto vhodné na miestach, kde potrebujete rýchle osvetlenie. LED sa rozsvieti naozaj v momente zapnutia a preto je výbornou alternatívou napríklad na schodisko.

osvětlení

Dôležité pri výbere LED žiarovky je aké má chladenie. Kupujte také, ktoré majú hliníkové chladenie. Pre efektivitu žiarenia je dôležité aj svetlo, ktoré žiarovka vyžaruje. Na výber je svetlo studeno biele, neutrálne a teplé biele. Dennému svetlu sa podobá studená biela a neutrálna. Preto takéto svietenie vyberajte do miestností, kde budete pracovať, alebo čítať. Dané osvetlenie zvyšuje výkonnosť a dodáva pocit dobitia energie.

Životnosť LEDžiaroviek je priemerne 50 tisíc hodín. Najdôležitejšie je, že ich používaním ušetríte až 70 % energie oproti obyčajným žiarovkám. Môže sa vám zdať, že ich cena je vysoká, ale vysoká je aj návratnosť investície do nich. Predpokladá sa, že cena takéhoto svietenia bude postupne klesať. Navyše za dva roky využívania LED žiarovky ušetríte okolo 15 €.
Popularite sa tešia aj svietiace LED pásiky, ktoré majú využitie v každej miestnosti domácnosti. Pásiky dodajú atmosféru a osvietia akýkoľvek priestor.

pásek

Ich využitie v kuchyni moderne vyzerá pod kuchynskými skrinkami, okolo kuchynského ostrovčeka, alebo na úchytkách skriniek. V obývačke zmení celý dizajn nábytku umiestnenie pásikov do políc skriniek. Takéto osvetlenie stačí na podtrhnutie celej atmosféry miestnosti. V spálni ich môžete umiestniť nad posteľ do rámu posteľného čela. Veľkým výberom farebnej škály navodí požadovanú atmosféru. Výborným nápadom je osvetlenie obrazov, alebo fotografií LED pásmi. Okrem nich môžete na obraz, či dekoráciu nasmerovať aj bodové osvetlenie. Na strope spálne krásne ukáže mozaika vytvorená LED pásikmi. Pri vami vytvorenom obrazci sa vám iste bude nádherne spať.