Nákupy

Ako zariadiť spálňu vo futuristickom štýle? Základom je vhodné svetlo

Futuristický štýl bývania sa teší svojej popularite. Za tým stojí viacero faktorov. V prvom rade sa tento štýl bývania dá označiť za veľmi moderný, čistý a taktiež praktický. Druhou vecou, ktorú si na ňom mnohí obľúbili je, že pri zariaďovaní bytu alebo domu, nemusíte pozerať na žiadne aktuálne trendy, pretože nikto z nás nevie presne, ako to bude vyzerať v budúcnosti. Takto si teda každý, môže vo svojom domove, vytvoriť svoju vlastnú budúcnosť. V nasledujúcich riadkoch si môžete prečítať niekoľko šikovných rád, ako postupovať pri zariaďovaní spálne vo futuristickom štýle.Farebné záblesky svetla v tme.jpg

Začnite aj skončite osvetlením

Základom takéhoto interiéru je správne zvolené osvetlenie. To totiž opticky vytvorí dojem budúcnosti najlepšie. Vyhnite sa klasickým stropným lampám aj lampičkám na nočných stolíkoch. Osvetlenie by ste mali riešiť úplne inak. Základom sú LED pásy, pomocou ktorých viete vytvoriť svetelné a optické ilúzie od výmyslu sveta. Môžete ich použiť na strop, dokonca i na netradičné miesta, napríklad na podlahe, zárubniach, oknách alebo priamo na nábytku.

LED pásy vám samozrejme na osvetlenie celej miestnosti stačiť nebudú, preto musíte použiť aj iné osvetlenie. Vhodné sú LED bodové svetlá alebo, v súčasnosti veľmi obľúbené, LED panely. Hlavne sa snažte o to, aby ste sa čo najviac vyhli klasickým lampám a lampičkám.
Spleť modrého svetla v tmavom prostredí.jpg

Nezabudnite na množstvo a rozmiestnenie nábytku

V spálni nepotrebujeme kopec nábytku. Úplne postačujúca je pohodlná posteľ, nejaký ten nočný stolík, skriňa a poprípade pekná komoda. Nič viac v spálni naozaj nepotrebujete. V prípade tohto bytového štýlu, by ste si mali dávať obrovský pozor na preplnenosť priestoru. Čím menej vecí, tým lepší výsledný efekt. Nábytok aj farby stien a podlahy, by ste mali ladiť do svetlých farieb, napríklad do bielej, sivej alebo slabo modrej. Všetko držte v jednom tóne a snažte sa vyhýbať príliš divokým farebným kombináciám.