Financie

Ako ušetriť peniaze na dovolenku

Najviac sme míňali, míňame aj vždy budeme na jedlo. Či chcete, alebo nie, je to najnákladnejšia položka v každej domácnosti. Preto vám poradím hneď niekoľko tipov, ako ušetriť.
– Nejedzte veľa mäsa, tým vás nejdem teraz moralizovať, že zvieratá sú týrané. Pravda je taká, že je to zdravšie a ľahšie pre vás a mäso je samo o sebe dosť drahé.Takže vyriešite hneď dve veci naraz.počíta peniaze.jpg
 
– Nechoďte do obchodu hladný, je to aj vedecky potvrdené a možno ste si to aj vy sami všimli, že ked ideme do obchodu hladní, kupime toho oveľa viac, ako by sme kúpili, keby tam budeme najedení.
 
– Nakupujte skôr vo väčších supermarketoch ich vlastné značky. Napríklad Kaufland má K-Classic alebo Billa – Clever a aj svoju značku Billa. Tieto produkty bývajú zväčša lacnejšie, ako ich známejšie náprotivky, akurát, že majú takmer rovnaké zloženie. Hľadať ich musíte skôr v nižších alebo vyšších regáloch.
 
– Využívajte akcie a zľavové kupóny v supermarketoch. Ani by ste neverili, koľko ušetríte mesačne a celkovo ročne, ak nakupujete zľavnené potraviny. Stačí len sledovať letáky alebo nakupovať výrobky s končiacim sa dátumom spotreby.
 
– Prestaňte nakupovať balené a minerálne vody. Slovensko nie je Afrika. Máme tu kvalitné zdroje pitnej vody, preto stačí len pustiť kohutik a môžete piť. Čo sa týka minerálnych vôd. ak ich kupujete len z dôvodu, že sú v nej bublinky, mám pre vás dobrú náhradu. Volá sa to Soda Stream. Je to prístroj, ktorý nemusíte nabíjať ani celkovo nepotrebuje elektrický pohon. Stačí mu len vymeniť bombičku CO2. Funguje tak, že naplníte špeciálnu fľašu vodou po risku, zakrútite do prístroja, stlačíte páčku a máte bublinkovu vodu. Ušetríte mnoho peňazí, lebo vám stačí len občas vymeniť bombičku, ktorá stojí okolo 7 eur.mince rozkvitajú.jpg
 
– Uskromnite sa. Nekupujte si často drahé potraviny. Napríklad lososa nahraďte kaprom, pstruhom. Mäso si pomelte doma sami. Miesto hovädzieho, kupujte bravčové.
 
– Prestante fajčiť a pite menej alkoholu. Zrejme nemusíme debatovať o tom, ako si vaša peňaženka po tomto kroku vydýchne, rovnako aj pľúca a pečeň.