Dovolenka

Cestujete už teraz?

Niektorí ľudia si chcú dopriať niekoľko dovoleniek za rok. Iní sa rozhodnú oddýchnuť si v letoviskách, ktoré zívajú prázdnotou preto, že sezóna ešte oficiálne nebola odštartovaná. Obe skupiny však očakávajú, že im dovolenka prinesie rovnaké, ak nie väčšie potešenie ako v lete. Vyberáte si destináciu kvôli cenovému zníženiu? Alebo chcete vidieť cudzinu aj v inom ročnom období ako cez leto?

jezero

  1. Na zimnú dovolenku nie len na území Slovenska sa zbaľte tak, čo od pobytu očakávate. Samozrejmosťou je teplé oblečenie. Pozor si však dajte na svoje očakávania. Na horách sa neraz pocit chladu zvyšuje a tak sa nespoliehajte na takú istú výbavu ako v nedeľu do lesa. Pre istotu si zbaľte do kufra aj teplejšie kúsky, ktoré môžu byť na prvý pohľad prehnané. Verte, že tomu budete ešte ďakovať.
  2. Čo sa týka kozmetiky, musíte rozlišovať medzi slnečnou  a letnou dovolenkou a zimným dobrodružstvom. V oboch prípadoch však zabaľte so sebou krém na opaľovanie, kvôli slnku a iným nadmorským výškam či zemepisným pásmam. Na tvár zvoľte make-up podľa toho, či sa budete potiť alebo vám vydrží vďaka studenému počasiu. Podobne tak nastavte aj vlasovú kozmetiku.

moře

  1. Čo sa týka letnej dovolenky, tú si užijete hlavne v tropických destináciách. Ak ste ich fanúšikom viete, že hocijaké nadbytočné kúsky okrem plaviek vám budú nanič. Dajte sa však pred odletom maximálne dokopy. Akútna zmena prostredia si neraz pri návrate vyžiada svoju daň v podobe únavy, v tom horšom prípade v podobe choroby. Stavte na výživové doplnky, ktoré posilnia vašu imunitu a snažte sa jesť čo najviac pestrú stravu.
  2. Výkyvy počasia si tiež vyžadujú vašu pozornosť. Zatiaľ čo do daždivých destinácií si nezabudnite pribaliť pršiplášť a dáždnik, do teplých si zoberte osušku a do hôr základnú výbavu. Čo sa týka bezpečnosti, nespoliehajte sa na rezort. Zoberte si vlastnú výbavu v podobe prilby, ktorá vám sadne na mieru. Požičajte si najviac lyže, no na ostatné si zvoľte špeciálny kufor.