Web

Ranná rutina, ktorú si zamilujete

Rána bývajú často hektické a niekedy sa nestíhame ani naraňajkovať, či dať si rannú sprchu. Prečo je však tak dôležité si vybudovať nejakú rutinu? Je to dôležité pre váš vnútorný pokoj a tiež pre vaše telo, ktoré si zvykne a bude fungovať v súlade s tým, ako si to nastavíte. Je pochopiteľné, že ráno sa kvôli vstávaniu do práce niektorí ľudia nemôžu zdržiavať, dopriať si však aspoň krátku pravidelnú rannú rutinu nie je na škodu.

protahování.jpg

Čerstvý vzduch – pokiaľ je to možné, hneď ako vstanete z postele, otvorte okno, alebo choďte na balkón a na pár sekúnd sa nadýchajte čerstvého vzduchu. Preberie vás to a ďalšie činnosti sa vám budú vykonávať už ľahšie.
Ranná hygiena – okrem klasického umývania zubov si doprajte aspoň malú tvárovú očistu, a to najmä ženy. Naneste si na tvár čistiaci gél, či olej a chvíľu masírujte, alebo nechajte pôsobiť. Tiež si môžete dať váš obľúbený voňavý krém, ktorý vašu pleť oživí.
Raňajky– pokiaľ raňajky stíhate, je to len dobre. Urobte si každý deň niečo rýchle, svieže a zdravé, čo vás dokonale pripraví na celý deň. Či už to je ovsená kaša s ovocím, alebo vajíčka a avokádová nátierka. Ak radi neraňajkujete, ďalší bod sa vás určite dotkne.

ranní káva.jpg

Káva– ranná káva je asi najväčším naplnením rannej rutiny vôbec. A hoci sa medzi nami nájdu aj ľudia, ktorí kávu nepijú, niektorí si bez nej nevedia predstaviť deň a už vôbec nie ráno. Skúste však kávu nepiť v zhone, ale posadiť sa len tak na gauč a premýšľať, alebo sa z okna pozerať na prebúdzajúcu prírodu.
Beh, cvičenie – tento bod sa týka skôr ľudí, ktorí sa neponáhľajú ráno do práce, alebo si radi privstanú. Nie je lepší spôsob ako začať deň, behom, či iným cvičením, ktoré nie len že vás dokonale preberie, ale tiež je prospešné na udržanie si dobrej nálady po celý deň a spevnenie tela.
Plánovanie– taktiež činnosť, ktorú ráno nestíha každý. Ak však máte čas, nie je na škodu si v pokoji sadnúť k diáru a rozplánovať si, čo budete v daný, alebo iný deň robiť, čo všetko musíte stihnúť a načo nesmiete zabudnúť.