Nezařazené

Nintendo- herný gigant aj v roku 2018

S prehľadom môžeme povedať, že dnešnej generácii videohernej zábavy dominujú tri spoločnosti- Sony, Microsoft a Nintendo. Zatiaľ, čo konzoly Sony Playstation a Microsoft Xbox ponúkajú v podstate podobné možnosti, produkty Nintenda sú viditeľne „iné“, presnejšie povedané originálnejšie a aj napriek výrazným inováciám si držia svoju tvár, ktorá je nám známa už z 80-tych rokov minulého storočia.

mario

  •  Áno, tento herný gigant je na trhu už veľmi dlho a takmer za celú dobu drží popredné priečky z pohľadu popularity verejnosti, ale aj z pohľadu ponuky zábavných a technologicky pokrokových produktov v odvetví videohier a herných konzol.

Pamätníci, retro-hráči, ale možno aj bežní „gameri“ vedia, že od roku 1985 po rok 1995 bolo Nintendo v spomenutej oblasti jednotkou na trhu. Odvtedy ho z tejto priečky vytlačil výrobca Sony, ale ako vidíme, posledné roky Nintendo skutočne bojuje o svoj pedestál a tento boj má viditeľne pozitívne účinky. Píše sa rok 2018 a Nintendo je takmer na vrchole, opäť. Preukázalo bombastický comeback.

nintendo

  • Najväčšou zbraňou a vlastne výrazným dôvodom, prečo Nintendo v tomto roku predbehlo v počte zárobku Microsoft a ich Xbox je prenosné zariadenie s názvom Switch

Dokonca je známe, že začiatkom roku 2018 sa práve toto zariadenie stalo historicky najrýchlejšie sa predávajúca herná konzola v histórii USA. Tieto produkty tak išli doslova „na dračku“. Nintendo je tak dnes z pohľadu ziskov na druhom mieste, Microsoft na treťom, no pozíciu lídra aj napriek obrovskému úspechu stále drží Sony.

super mario

Sony v tomto roku dosahuje zisk 20 biliónov dolárov, Nintendo 11 biliónov dolárov a tretí Microsoft 9 biliónov dolárov. Sony tak jednoznačne vedie, zatiaľ čo Nintendo s Microsoftom zvádza večný boj o druhú pozíciu. Ale Nintendo má tendenciu úspechu do budúcna, čím by mohlo onedlho zmeniť karty a vyjsť konečne ako jasný víťaz.