Dovolenka

Na liečbu pacientov využívajú slovenské kúpele liečivú termálnu vodu

Naša krajina sa radí medzi známe kúpeľné krajiny. Hoci sú slovenské kúpele zamerané najmä na poskytovanie liečby pacientom, môžu priaznivé účinky prírodnej termálnej vody vyskúšať aj naši, alebo zahraniční turisti. Turisti, ktorí majú záujem o kúpanie sa v termálnej vode môžu navštíviť obľúbené termálne kúpaliská, či aquaparky. Mnohé z nich fungujú celoročne a ponúkajú veľa možností pre detských i dospelých návštevníkov. Pobyt v prírodnej liečivej vode má blahodarné účinky na dýchacie a pohybové ústrojenstvo, pomáha pri urologických ťažkostiach a má priaznivé kozmetické účinky. Okrem bazénov je v ponuke mnohých aquaparkov aj vitálny svet, kde si môžu vychutnať rôzne druhy kúpeľov, sáun, zábalov, či masáží.

lázně

Pobyt v kúpeľoch pre širokú verejnosť


Ak túžite po dovolenke, na ktorej si chcete skutočne oddýchnuť, načerpať nové sily a zregenerovať sa psychicky aj fyzicky, sú pre vás slovenské kúpele ideálnou voľbou. Ponúkajú wellness programy, relaxačné procedúry na mieru, či skrášľovacie pobyty. Okrem ponuky služieb môžete v slovenských kúpeľoch prísť aj ku gastronomickými zážitkom, keďže ich hotely patria ku špičkovým. Prevádzka slovenských kúpeľov je celoročná, ale najžiadanejšie pobyty sú počas jesenného a jarného obdobia. Preto, ak máte záujem o konkrétny termín, neváhajte si rezervovať pobyt čo najskôr. Atraktívne a žiadané sú liečebné programy, ktoré sú zamerané na liečbu obezity, alebo tie, ktoré sa orientujú na udržanie si zdravej chrbtice. Pozitívom väčšiny slovenských kúpeľov je, že sa nachádzajú v peknom prostredí s kúpeľnými parkami, kde si za pekného počasia môžete dopriať dlhé prechádzky. Pokoj, relax, uvoľnenie od stresu prispejú k vášmu zdravšiemu životu počas uponáhľaných dní.

sauna

Význam kúpeľného pobytu


Pre verejnosť a samoplatcov majú slovenské kúpele blahodarný efekt preventívneho významu. Komplexná starostlivosť účinne vplýva na celé telo aj zmysly. Pre pacientov, ktorým je pobyt v slovenských kúpeľoch predpísaný je význam ešte väčší. Konkrétne procedúry sú pacientom naordinované tak, aby liečba výrazne prispela k regenerácii a pomohla k zlepšeniu zdravotného stavu. Dostatočne dlhá doba strávená v kúpeľoch naštartuje imunitný systém a ozdravné procesy. Termálna minerálna liečivá voda, ktorá je základom liečby v kúpeľoch je prospešná pri mnohých indikáciach, ako sú napr. degeneratívne ochorenia kĺbov, stavy po operáciách, reumatické problémy, kožné ťažkosti, ochorenia srdca, ženské ochorenia a iné.

Vyskúšajte pobyt v kúpeľoch na vlastnej koži, alebo ho darujte svojim blízkym. Zaručene neoľutuje. Portál, ktorý sa zaoberá významom a silou našej drahocennej vody nájdete na https://www.nasavoda.sk/.