Ženy

Všetko o farbení vlasov

Väčšina žien si farbí vlasy od puberty, kedy sa začína obdobie vzdoru a experimentov. Niektoré začnete s farbením až v čase, keď objavíte vo vlasoch prvé šediny. Navštevujete kaderníčky, vrážate peniaze do strihania a farbenia. Zafarbiť vlasy si však môžete aj doma a dokonca sa to dá aj bez chemických farieb.
Pri kúpe farby v drogérii a následnom domácom farbení by ste mali dodržiavať niekoľko zásad. Výber farby zohráva veľkú úlohu a vy ste určite strávili veľa času pri rozhodovaní, ktorá z farieb je tá pravá pre vás. Napriek tomu by ste mali doma vyskúšať farbu najskôr na jeden pramienok a až ak ste s výsledkom spokojné, môžete aplikovať farbu na celú hlavu.

šaty

V prípade, že ste hrdou majiteľkou dlhých vlasov, je treba si kúpiť dve balenia, aby vám vystačili na celú dĺžku. Farbite sa v miestnosti, kde nehrozí zašpinenie napríklad kobercov, alebo záclon. Na ramená si dajte starý uterák, alebo si oblečte tričko, ktoré už bude slúžiť len na účely farbenia. Farbiť začínajte vždy od korienkov a následne farbu rozčesávajte do zvyšku vlasov. Na domáce farbenie je najvhodnejšia farbiaca pena, s ktorou sa výborne manipuluje.

Zmenu farby vlasov môžete dosiahnuť aj inými ako chemickými prípravkami. Napríklad farbu šedín zmierni šalvia s čiernym čajom, zmiešaním henny s indigom docielite extra tmavú farbu, ryšavkou sa stanete po aplikácii henna prášku, blond odlesky docielite kamilkovým vývarom, škrupiny z vlašských orechov zafarbia bledohnedé vlasy do tmavohneda, tmavú blond zmeníte na zlatistú nanesením medu so škoricou, alebo citrónovou šťavou.

zrzka

Farbenie vlasov nesie aj určité riziká. Mali by ste mať prehľad o chemickom zložení farieb a siahať na osvedčené značky. V minulosti neboli farby veľmi kvalitné a mohli zvyšovať riziko rakoviny. Tie z vás, ktoré majú citlivú kožu, by nemali na farbenie ani pomyslieť. Farbenie vlasov môže vyvolať alergické reakcie, aj preto by sa mala farba vždy najskôr vyskúšať na pokožke ruky. Časté farbenie mení štruktúru a kvalitu vlasov. Preto by ste mali po farbení myslieť na kvalitné ošetrenie pokožky hlavy a vlasov.