Služby

Pláže v Turecku sa radia k tým najkrajším na svete

Prečo sa k populárnym dovolenkovým destináciám (takisto) slovenských turistov radí práve turecko? Dôvodov je v skutočnosti veľa, či už vravíme o historických alebo prírodných pamiatkach, orientálnych trhoch, miestnych sladkostiach, krásnych hoteloch a rušnom nočnom živote,… ale k prioritným dôvodom sa radia asi jeho pláže, ktoré sú charakteristické širokou rozlohou a jemnučkým pieskom. Na niektoré z nich sa v tomto článku pozrieme.

More, oblaky, pláž a hotely v pozadí.jpg

  • Tieto pláže rozprestierajúce sa na pobreží Anatólie sa dokonca radia k tým najkrajším na svete.

Kleopatrina plážsa v našom prípade radí k tým najznámejším a k tomuto miestu sa traduje (pravdivá?) povesť, že sem bol dovezený ten najjemnejší piesok ako dar Marca Antonia pre kráľovnú Kleopatru. A preto je tiež známa pod týmto názvom. Nie je to však len more a piesok, čo robí tento kúsok (respektíve široký kus pláže) krásnym miestom, ale tiež okolie. Pri pláži sa nachádza kvapľová jaskyňa Damlatas a v okolí samozrejme nechýbajú ani elegantné hotely poskytujúce luxus. Okrem toho sú pláž ako aj mestoAlanya známe pomerne rušným nočným životom, nechýba tu hudba a kopec zábavy až do rána. Ak vás opaľovanie alebo kúpanie už omrzí, môžete tu navštíviť množstvo reštaurácií, prípadne barov a okúsiť nejakú miestnu špecialitu alebo drink.

Pláž, vlny, západ Slnka.jpg

Jemný piesok sa nachádza aj na pláži Lara v Antalyi. Prakticky je od mesta vzdialená len cca 10 km, no vstup na pláž je spoplatnený. Aj napriek tomu sa tu každoročne nachádza veľa dovolenkárov, nechýbajú napríklad turisti z Ruska, ale zrejme natrafíte aj na svojich krajanov. S tým, že je vstup na pláž spoplatnený prichádza aj istá výhoda, akou je zabezpečené súkromie a plnohodnotný relax.
Svoje krásy rozhodne ponúka aj Egejská riviéra a pláž Icmeler. Ide o vhodnú voľbu pre tých, ktorí hľadajú skôr nádhernú prírodu a romantické prechádzky. Čaká vás tu kľud, veľmi sympatické prostredie a jedinečná krása, ktorú poskytujú zelené vrchy v pozadí.