Nezařazené

Menej známe, no o to zaujímavejšie webové stránky

Pozná to väčšina z nás. Zapneme počítač, no a náš prvý krok vedie na internetový prehliadač. Následne navštívime s najväčšou pravdepodobnosťou stránku Google, Facebook alebo populárny Youtube. Aj napriek tomu však existuje milión iných stránok, pričom mnohé z nich určite ponúkajú zaujímavý alebo zábavný obsah. Mnohé stránky sú v porovnaní s tými svetovo najnavštevovanejšími v úzadí a to je dôvod, prečo niektoré z nich v tomto článku prinesieme na povrch a v krátkosti si ich predstavíme. Viaceré z nich možno nie sú svojim obsahom zrovna svetoborné, ale tak minimálne potešia a aspoň nachvíľu vyčaria úsmev.

notebook

Taste Dive (.com)- Pokiaľ sa nachádzate v situácii, v ktorej ste práve dopozerali všetky časti vášho obľúbeného seriálu alebo neviete, po akom filme siahnuť, vsaďte na to, čo poznáte. Do vyhľadávača tejto stránky jednoducho zadáte názov ľubovolného filmu, seriálu (alebo hudobného umelca či knihy), no a Taste Dive vám nájde žánrovo podobné doporučené tituly.

The Faces of Facebook (.com)– Na tejto stránke sa pravdepodobne nachádza aj vaša tvár a je váš FB profil je tak dostupný celému internetu. Áno, pri návšteve tohto webu ste informovaní o súčasnom počte užívateľov FB, no po kliknutí na jeho plochu môžete priblížiť na konkrétneho užívateľa a jeho profilovú fotku. Niečo vyše 1, 270, 000, 000 profilových fotiek na jednej stránke! Užívatelia sú zoradení podľa toho, kedy sa na túto sieť zaregistrovali.

googlr

Plink (dinahmoelabs)je veľmi jednoduchý a rýchly nástroj, vďaka ktorému môžete tvoriť hudbu s ostatnými užívateľmi internetu. Nečakajte však žiadne profesionálne nástroje, jednoducho ste „hadíkom“ určitej farby so špecifickým zvukovým tónom a hýbete s ním po ploche do podoby, aby vydával rytmický zvuk a ladil s ostatnými. Spoločne tak môžete vytvoriť zaujímavú hudobnú kompozíciu.