Nákupy

Kupujeme si zimnú bundu

Ak nie ste kabátový typ, nasledujúce riadky budú patriť vám. Do zimných mrazov je bunda vhodnejšia ako kabát. Navyše v dnešnej dobe môže byť aj bunda navrhnutá tak, že pripomína kabát a zároveň príjemne zahreje. Na trhu je na výber množstvo strihov, farieb, materiálov. Pri jej kúpe by ste mali zohľadniť viacero aspektov a to hlavne vtedy ak ju chcete zužitkovať viacero zimných sezón.Žena, zima, tunel.jpg
Zimné mesiace sú plné dažďových a snehových prehánok. Preto by ste mali v prvom rade myslieť na to, aby bola vaša bunda nepremokavá. Nezabudnite aj na to, aby sa príjemne nosila – to znamená, aby nebola príliš ťažká, či sa v nej ťažko hýbalo. Poznáte predsa ten pocit, keď neviete ani ruku v lakti ohnúť. Takýmto bundám sa veru oblúkom vyhnite.
V prípade, že ste ekologicky zmýšľajúci, dnes nie je problém nájsť v obchodoch bundy z ekologicky šetrných, alebo dokonca obnoviteľných materiálov.  Úplne ideálne bude ak nájdete bundu, ktorá bude mať viacstranné využitie a môžete si ju obliecť do prírody aj do mesta. Pre zvýšený komfort je skvelá kapucňa, ktorá sa dá odopínať a tak sa stáva vaša bunda elegantnejšou.
Dôležité ja aj to, aby bunda zahriala a vy sa napriek tomu pod ňou nepotili. To zabezpečí odvetrávanie v podpazuší. Žiadna bunda vás však nikdy nezahreje na sto percent. V najväčších mrazoch je potrebné vrstviť oblečenie a preto keď si bundu kupujete, nesmie byť veľmi tesná nielen v obvode tela, ale aj v oblasti rukávov. Pri výbere vnútorného materiálu by sme vám odporučili páperie, ktoré má najlepšie izolačné vlastnosti.Muž, les, zima.jpg
Nezabúdajte aj na údržbu po kúpe. Znamená to, že by ste mali dobre preskúmať štítok a vybrať si takú, ktorá sa dá prať v práčke v pohodlí domova. V špecializovaných športových predajniach sa dá zakúpiť prací gél na pranie technického oblečenia. Tento vám pomôže vašu bundu kvalitne vyčistiť bez poškodenia.