Nákupy

3 tipy, ako udržať schodisko čisté

Keď sme bývali v paneláku, nevedela som, čo znamená mať schodisko. To spoločné nerátam, pretože to, sa nenachádzalo priamo v mojom byte. Potom sme sa presťahovali do dvojposchodového rodinné domu, takže schodisko pribudlo na zoznam toho, čo treba pravidelne upratovať. Keďže sme si zaobstarali aj veľkého psa, ktorý toto schodisko obsadil, tak bolo naozaj čo upratovať. Neustále zvírené chlpy a to množstvo prachu, jednoducho niečo hrozné. Pri troche snahy však môžete aj svoje chody udržať čisté, teda v rámci normy. Prečo je práve schodisko tak náročné na udržanie čistoty? Pretože špina môže lietať hore – dole. Toto sú moje tri riešenia, ako ho udržať čisté. Schodisko so skleneným zábradlím uprostred bielej steny.jpg

  1. Zaobstarajte si vhodné zábradlie

Viem, možno sa vám to nebude zdať ako relevantné riešenie, no v skutočnosti naozaj je. Klasické zábradlie na schody, teda také, ktoré je vyskladané zo samostatných tyčiek, absolútne nezabráni tomu, aby sa vám na schodoch víril prach a iné nečistoty. Takto im nechávate voľný pohyb, takže nemôžete rátať so žiadnou čistotou. V momente, keď sme si nechali namontovať zábradlie zo skla, bola situácia omnoho lepšia. Sklenené výplne naozaj urobili svoje, je pravda, že ich treba sem – tam umyť, no je to omnoho menej práce ako neustále vysávanie a zmývanie.

  1. Zainvestujte do vysávača

Obyčajný vysávač len rozvíri všetko svinstvo. Chvíľku potom, čo doupratujete, spadne späť na zem a môžete začať odznova. Mne sa osvedčil vysávať s vodným filtrom a ešte jedným extra filtrom na prach. Schody nikdy nezametajte, pretože všetko len zhoršíte.
Betónové schody bez zábradlia.jpg

  1. Prezúvajte sa

Drobnosť, no veľmi podstatná. My sme po chodoch taktiež behali obutí a prezúvali sa až v chodbe do hornej časti domu. ak však chcete, aby ste polovicu života nestrávili upratovaním alebo aby ste si neprivodili alergiu, naučte sa prezúvať ešte pred vstupom na schodisko, ideálne pred alebo hneď za vchodovým dverami.