Nezařazené

Inteligentné žiarovky Philips Hue Lux


Philips Hue Lux
Je cenovo prístupnejší variant, ktorý nedokáže meniť farbu. Vyžaruje iba biele svetlo, ktoré si však používateľ môže veľmi jednoducho prispôsobiť svojim potrebám.  Dá sa nastaviť jeho intenzita navoliť rôzne režimy. Inteligencia žiaroviek je prakticky totožná s „plnohodnotným“ modelom Hue.01. Tieto žiarovky majú svietivosť až 750 lúmenov. V prevádzke by mali zabezpečiť až 80 % úsporu voči bežným žiarovkám.

transparent

Systém žiarovky
Systém žiarovky pozostáva z niekoľkých prvkov. Základom je ovládací panel (obsah základného balenia). Bez neho žiarovky nemôžeme použiť v ich inteligentnej podobe.  S jedným panelom sa dá spárovať  až 50 žiaroviek. Ovládací panel je potrebné pripojiť do elektrickej siete a k WiFi routeru pomocou LAN kábla. Zariadenie sa spáruje so žiarovkami automaticky.  Je to nástroj na komunikáciu medzi žiarovkami a mobilnou aplikáciou.

varování

Mobilná aplikácia

Mobilná aplikácia funguje na iOS platforme i na Androide. Umožňuje jednoduchú reguláciu svetla, i vytváranie komplexných svetelných scén, kde si vieme nastaviť individuálnu svietivosť pre každú žiarovku. Každá predvolená scéna sa dá zapínať manuálne, alebo môže byť aktivovaná iným spôsobom. Dá sa nastaviť napríklad spojenie s budíkom na mobile – zvolená svetelná scéna sa zapne automaticky napríklad s ranným budíkom. Zriadenie môžeme prepojiť aj so sledovaním polohy nášho mobilu (mobilov členov domácnosti) a svetlá sa tak automaticky zapnú po príchode domov a automaticky vypnú po odchode.

žárovky

Philips Hue Lux
Podporuje aj on-line službu IFTTT. To umožňuje jednoduchým spôsobom vytvoriť množstvo podmienok a akcií, ktoré sa majú vykonať. Môžete si napríklad nastaviť, aby žiarovky zablikali, keď sa blíži búrka a podobne. Integrácia IFTTT umožňuje bohatý potenciál využitia. Záleží iba na používateľovi, ako tvorivo to dokáže zužitkovať.

Segment domácej elektroniky
Vyvíja sa veľmi rýchlym tempom. Umožňuje nebývalé možnosti komfortu ovládania. Máme čo robiť, aby sme tento vývoj dokázali sledovať.