Nákupy

Čo je slabá erekcia a ako proti nej bojovať?

Slabá erekcia patrí medzi najčastejšie poruchy erekcie. Pod týmto pojmom si vlastne môžeme predstaviť nekvalitnú, respektíve neúplnú erekciu. To znamená, že erekcia sa dostaví, no penis pri nej určite nemá potrebnú tvrdosť. Pozor, nemýliť si to s celkovou erektilnou dysfunkciou, kedy je schopnosť stoporenia úplne potlačená (na určitú dobu, alebo trvale). Slabá erekcia je najčastejšia u mužov od stredného veku, teda po 40-tke. Našťastie nejde o nezvratný stav a na jeho zlepšenie väčšinou dokážu pôsobiť jednoduché režimové opatrenia (nemusí sa s tým hneď utekať za lekárom).

muž, tvár

Ak vás trápi obdobný problém a neviete kde sa obrátiť o pomoc, tak si prečítajte tento článok. Aj na základe vlastných skúseností vám v ňom poradím ako na oslabenú erekciu jednoducho a pomerne rýchlo.
Erekcia je nevyhnutná pre dosiahnutie mužského orgazmu a ejakulácie (o tom nemusíme ani polemizovať). Otázka však v tomto prípade znie: kedy nastáva ten zlom, kedy o nej môžeme povedať, že je už naozaj slabá? Nie vždy sa na pohľad slabá erekcia dá za ňu aj reálne považovať – niektorí muži s ňou jednoducho nebudú spokojní nikdy (rovnako ako s veľkosťou svojho penisu).

pár, erotika

Takže základný rozdiel je v tom, že optimálna erekcia dovoľuje bezproblémové vniknutie penisu do pošvy a dokáže si ju udržať až do vyvrcholenia. Pri slabej erekcii naopak treba rátať s tým, že vniknutie nebude práve tá najjednoduchšia záležitosť a jej “trvanlivosť” je o dosť skrátená, pričom zväčša nekončí orgazmom (a ejakuláciou). Ak vám to robí problém rozoznať, tak sa opýtajte svojej partnerky. Tá vám to vysvetlí hneď.

Za problémami s libidom môže stáť aj psychika. Porozprávajte sa so svojim partnerom o tom, kde to u vás v intímnej oblasti najviac tlačí. Vyskúšajte napríklad aj iné sexuálne polohy ako doteraz (môžete sa inšpirovať Kámasútrou napríklad), iný čas dňa alebo aj iné a viac vzrušujúcejšie miesto pre sex (žeby niekde v prírode?). Môžete ho tiež požiadať, aby trávil viac času predohrou. Takisto aj také sexuálne hračky a pomôcky spolu s fantáziou môžu celkom dobre oživiť vašu “umierajúcu” sexuálnu túžbu.